flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, Özgecan'a Adanan Sergiye Ev Sahipliği Yapacak

Kipa, Özgecan’a adanan sergiye ev sahipliği yapacak

Edremit Kipa Aile Kulübü, 8 Mart’tan itibaren Özgecan Aslan’ın anısına ithaf edilecek anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayeti, Edremit Kipa Aile Kulübü’nün ev sahipliği yapacağı anlamlı bir sergiyle anılacak. Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) tarafından düzenlenen sergide, 14 usta fotoğrafçının objektifine yansıyan emekçi kadınların fotoğrafları ziyaretçilerle buluşacak.

Düzenledikleri etkinlik ve sergiler için uzun süredir Edremit Kipa Aile Kulübü’nden destek aldıklarını belirten belirten EDFOD Kurucu Başkanı Özcan Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Edremit Kipa AVM müşterileri, bugüne kadarki etkinliklerimize büyük ilgi gösterdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde açacağımız sergi ise bizim açımızdan özel bir anlam taşıyor. Karma sergimizi cinayete kurban giden Özgecan Aslan’ın anısına ve tüm şiddet mağduru kadınlara ithaf etmek istiyoruz.”

Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan ise, Özgecan Aslan cinayetinin tüm Türkiye’yi olduğu gibi Kipa ailesini de derinden sarstığını belirtti. Ertan, 15 Mart’a kadar ev sahipliği yapacakları sergiyle, kadının toplumdaki ve üretimdeki rolünün altını çizmek ve kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu bir kez daha dile getirmek istediklerini söyledi.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.