flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa çocuklar için masallar ülkesinin kapılarını aralıyor

Kipa çocuklar için masallar ülkesinin kapılarını aralıyor

Çocuklar Kipa AVM’lerinde masal tadında saatler yaşıyor. “Masallar Ülkesi” etkinliğinde minikler Rapunzel’den Pinokyo’ya masal kahramanlarının kılığına bürünürken “Ali Baba’nın Masal Çiftliği”nde ise çiftlik hayatının güzelliklerini keşfediyor.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, çocuklara masallar diyarının kapısını aralıyor. “Masallar Ülkesi” ve “Ali Baba’nın Masal Çiftliği” etkinliklerinde minikler Ekim ayı boyunca yeni dünyalar keşfetme fırsatını yakalıyor.

3- 11 Ekim arası Edirne Kipa AVM’de düzenlenen ve büyük ilgi gören “Masallar Ülkesi” etkinliğinde her yaştan çocuk, birbirinden eğlenceli interaktif oyun ve aktivitelerle diledikleri masalda rol alma şansını yakaladı. Özel dekorlar ve kostümlerle Rapunzel, Pinokyo ve Karga ile Tilki’deki kahramanları canlandıran çocuklar, Alaaddin’in Lambası gösterisinde ise “Masallar Ülkesi” kahramanlarının hepsinin birlikte sergiledikleri şovları izleyerek eğlendi.

“Masallar Ülkesi”nin bir sonraki durağı ise Mersin olacak. Mersin Kipa AVM’de 17-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirecek etkinliğe katılım ücretsiz ve rezervasyon gerekmiyor.

ETKİNLİK SONUNDA SERTİFİKA VERİLİYOR

Kipa’nın çocuklara hazırladığı bir diğer sürpriz ise “Ali Baba’nın Masal Çiftliği”. Şehirlerde, doğadan uzak bir hayat süren çocuklar bu etkinlik sayesinde doğayı ve çiftlik hayatını yakından tanıyacak. Etkinlikte çocuklar tarlaya tohum ekecek, kuyudan su çekecek, domates, biber, patlıcan yetiştirip tarla sulayacak, süt sağıp kümeslerden yumurta toplayacak ve böylece eğlenirken öğrenme imkanını yakalayacak. Etkinlik sonunda ise her katılımcı sertifikayla ödüllendirilecek.   

“Ali Baba’nın Masal Çiftliği”, Çiğli Kipa AVM’de 15-21 Ekim, Balçova Kipa AVM’de ise 24-30 Ekim tarihleri arasında; 13:00, 15:00, 17:00 ve 19:00 saatlerinde düzenlenecek. 5-12 yaş arası miniklere yönelik aktiviteye katılım ücretsiz. Ancak seanslara katılım 30 çocuk ile sınırlı olduğundan rezervasyon gerekiyor. Veliler, detaylı bilgi ve rezervasyon için 30 Ekim’e kadar 0 553 011 87 numaraları telefonu arayabilir.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.