flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kızılay'dan Kipa'ya Büyük Onur

Kızılay’dan Kipa’ya büyük onur

Perakende zinciri Kipa, Kızılay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlediği ‘Büyük Kalpler Buluşuyor’ gecesinde altın madalya ile ödüllendirildi

Her yıl topluma katkı sağlamak amacıyla geniş kapsamlı çalışmalar yürüten perakende zinciri Kipa, sağladığı katkılar nedeniyle Türk Kızılayı tarafından altın madalya ile ödüllendirildi.

26 Haziran’da Kızılay’ın ev sahipliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçektirilen ‘Büyük Kalpler Buluşuyor’ gecesinde, ödülü Kipa adına Operasyon Direktörü Fatih Aral aldı. Aral’a ödülü İstanbul Valisi Vasip Şahin takdim etti.

Kipa ile Kızılay’ın dokuzuncu yılına giren işbirliği, Kipa-Kızılay işbirliği Ramazan'da gıda yardımından ihtiyaç sahiplerine giysi bağışına dek geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Yalnızca son altı ay içerisinde Kipa mağazalarındaki Kızılay giysi bağış kutularına 337 kilo giysi bağışı yapılırken, 2014-15 döneminde Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine tutarı 180.000 TL'yi aşan gıda paketi dağıtımı yapıldı. Kipa, bu yıl ise gıda yardımı yapılabilecek mağazaların sayısı arttırarak, 43 hiper mağazasında Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtımı yapmaya devam etti.

EN BÜYÜK DESTEK MAĞAZA ÇALIŞANLARINDAN

Diğer yandan iki kurum arasındaki verimli işbirliği ve Kipa müşterileri ile çalışanlarının katkılarıyla, Kızılay'a Ege Bölgesi'nin en modern kan otobüsünü bağışladı. Bölgedeki kan ihtiyacına cevap veren otobüs, hizmet vermeye başladığı günden bu yana 18.497 ünite kan bağışı toplanmasını sağladı.

Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, konuyla ilgili açıklamasında şöyle konuştu: “Kızılay ile işbirliğimiz dokuz yıldır devam ediyor. Ülkemizin karşılaştığı felaketler karşısında destek sağlamaktan Ramazan’da yapılan gıda yardımlarına ve giysi bağışlarına kadar çeşitli alanlarda birlikte çalışıyoruz. Bu ortak çalışmaya en büyük desteği ise mağaza çalışanlarımız sağlıyor. Kızılay’ın tarafımıza verdiği ödülden gurur duyuyoruz.”

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 172 mağazası, 19 noktada 32 AVM’si ve 7 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.