flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

İzmirli çocuklar Kutup soğuğunu Eskimo Kasabası’nda keşfetti!

İzmirli çocuklar Kutup soğuğunu Eskimo Kasabası’nda keşfetti!

Kuzey Kutbu’nda yaşayan Eskimolar, geçtiğimiz haftasonu İzmir’e konuk oldu.  Kipa AVM’lerinde kurulan Eskimo Kasabası’nı ziyaret eden İzmirli çocuklar kar, kış ve buz içinde bir yaşam kuran Eskimoların sıra dışı dünyasını yakından tanıma şansını yakaladı.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa’da yarı yıl tatili birbirinden renkli etkinliklerle başladı.

Kipa’nın bu kapsamdaki en dikkat çekici etkinlikleri arasında yer alan Eskimo Kasabası ise tatilin ilk gününden itibaren çocukların akınına uğradı. Geçtiğimiz hafta sonunda aileleriyle birlikte Çiğli Kipa AVM’ye gelen çocuklar, suni kar yağışı eşliğinde gerçekleştirilen bu özel etkinlikte ilk olarak geleneksel Eskimo kostümlerini giydi, Eskimo usülü selamlaşmayı öğrendi ve geleneksel buzdan evleri (iglo) gezme şansını yakaladı.

SERTİFİKA KAZANDILAR

Çocuklar, etkinlik alanında yer alan birbirinden renkli ve öğretici oyunlara katılmayı da ihmal etmedi. Buz tutmuş yapay gölde mıknatıslı olta ve balıklarla balık tutmayı öğrenen çocuklar, buz kapma yarışmasında yeteneklerini konuşturdu. Çocuklar, öğretmenlerinin eşliğinde seramik penguenleri de boyadı.

Eskimo kasabasında eğlence bununla sınırlı kalmadı. Oyunların ardından kızakla kayma heyecanını yaşayan çocuklar, son olarak penguen ve kardan adam maskotlarıyla dans etti. Tüm bu maceranın sonunda çocuklar Eskimo serfitikalarını almaya hak kazandı.

5 yaşından büyük tüm çocukların katılabildiği ücretsiz etkinlik, 29 Ocak’a kadar Çiğli Kipa AVM’de, 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında ise Balçova Kipa AVM’de devam edecek.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 22  noktada 32 AVM’si ve 6.500’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.