flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

İngilizler Türkiye’deki perakende sektörünü Kipa’dan dinledi

İngilizler Türkiye’deki perakende sektörünü Kipa’dan dinledi

Kipa, Türkiye pazarına girmeyi hedefleyen İngiltere merkezli firmalara 23 yıllık tecrübesiyle yol gösteriyor

Türkiye pazarına girme koşullarını araştırmak üzere yiyecek ve içeceksektöründe faaliyet gösterensekiz İngiliz firmasının temsilcileri İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) organizasyonuyla İstanbul’a geldi. 

 

Açılışını İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret Direktörü Leigh Turner’ın yaptığı etkinlikte, gelen heyete hukuki mevzuat, ithalat işlemleri gibi konularda brifing verildi.Türkiye pazarına girmeyi düşünen İngiliz firma temsilcileri,gıda perakendesine ilişkin bilgileri ise Kipa Pazarlama ve Ticari Direktörü Ali Öztekin’den dinledi.

“TECRÜBEMİZİ PAYLAŞARAK KATKI SAĞLIYORUZ”

Türkiye’deki perakende sektörünün gelişim sürecive pazarın durumuna ilişkin güncel bilgilerin yer aldığı bir sunum yapan  Öztekin, Türkiye pazarında başarılı olmak isteyen bir markanın hazırlıklı olması gereken koşulları anlattı. Geleceğe damga vuracak perakende trendlerine de değinen Öztekin, Türkiye’deki  müşteri profili hakkında ayrıntılı bir analiz sundu. Türkiye’dek aile kavramının önemini vurgulayanKipa Direktörü, son dönemde doğal ürünlere yönelik ilginin arttığını belirtti. Kipa’nın operasyon sistemi ve sunduğu kesintisiz hizmet anlayışınada değinen Öztekin, sunumun ardından firma temsilcilerinin sorularını  yanıtladı.

 

Öztekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye, kendine has dinamikleri olan ve büyüme potansiyeli taşıyan bir perakende pazarına sahip. Kipa olarak bu pazara liderlik eden şirketler arasında yer alıyoruz. Sahip olduğumuz engin tecrübe ile Türkiye pazarına girmek  isteyen yabancı firmalara yön göstermeye ve her alanda ülkemizekatkı sağlayacak çalışmalara imza atmayadevam edeceğiz” dedi.

 

Kipa Hakkında:

 

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 170 mağazası, 22  noktada 30 AVM’si ve 7 bin çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.