flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Hıdırellez'de Önce Kipa'ya, Ardından Pikniğe

                    Hıdırellez’de Önce Kipa’ya, Ardından Pikniğe 
Kipa, Trakya’da coşkuyla karşılanan Hıdırellez kutlamaları için özel 
etkinlikler ve hesaplı kampanyalar düzenliyor.
Düzenlediği etkinliklerle bulunduğu toplulukların geneleneksel hayat tarzına uyum sağlayarak sosyal hayatına katkıda bulunan Kipa, Hıdırellez Günü’nü pikniklerle kutlayan Trakyalı müşterilerine, uçurtmadan piknik sepetine tüm ihtiyaçlarını karşılama imkanı veriyor.
Kipa’nın Trakyadaki mağazaları mangaldan, çıraya, maşadan, uçurtmaya kadar, piknik için vazgeçilmez olan her türlü ürünü Hıdırellez’e özel fiyatlar ile sunuyor.
Bölgede yirmiyi aşan mağazaları bulunduğuna dikkat çeken Kipa Pazarlama Direktörü Ali Öztekin, “Trakyalı müşterilerimizin Hıdırellez’ı pikniklerle ve şenliklerle kutladığının bilinciyle, onların bu renkli geleneğine en uygun ürünleri, en uygun fiyatlarla sunuyoruz. 2006’da Trakya’da ilk mağazasını açan Kipa’lar bugün bölgenin sadakatini kazanarak, toplumun bir parçası oldu.” diye konuştu. 
Özellikle açık havada vakit geçirmeyi, piknik yapmayı tercih eden bölge insanının en yoğun taleplerini belirleyerek, özellikle bu ürünlerde kampanya ve promosyonlar yarattıklarını kaydeden Öztekin, “Elimizdeki imkanları, içinde bulunduğumuz toplumun yararı için kullanıyoruz ve halkın kültürel faaliyetlere gösterdiği özene bizler de katılıyoruz. Trakya’da bu özellikleri gözeterek yeni etkinlikler planlamaya devam edecğiz” dedi. 

Anadolu kültürünün köklü gelenekleri arasında yer alan ve baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez’de, çocuklar Kipa AVM’lerde düzenlenecek Uçurtma Şenliği’nde unutamayacakları bir gün yaşayacak. Kipa’nın Lüleburgaz, Kırklareli, Edirne, Keşan, Çorlu ve Çerkezköy mağazalarında 12.00 – 14.30 saatleri arasında düzenlenecek etkinlik kapsamında, çocuklar önce uçurtma yapmayı öğrenecek, ardındansa aileleriyle birlikte uçurtmalarını uçurma keyfini tadacak.
14.00 – 17.30 saatleri arasındaysa palyaço ve maskotlar eşliğinde müzikli çocuk oyunları oynanacak. Sek sek, körebe, bezirgan başı gibi geleneksel oyunların yanı sıra halat çekme, yumurta taşıma, çuvalla zıplama, sandalye kapma ve dans yarışmaları düzenlenecek, eğlenceli bir yüz boyama aktivitesi gerçekleştirilecek.