flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Ege'nin Gururu Kipa Bahara Üç Başarılı İle Girdi!

Ege’nin gururu Kipa, bahara üç başarı ile girdi

Kipa, Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından ise Türkiye’nin en şeffaf 10 şirketi arasında gösterildi. İzmir merkezli şirket, 15 Mart Tüketici Gününde Avrasya Kalite Ödülü’ne layık görüldü; Balıkesir Ekonomi Ödüllleri çerçevesinde ise, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan ödül aldı.

Perakende zinciri Kipa, müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetin yanı sıra iş hayatına, istihdama ve yolsuzlukla mücadeleye sağladığı katkılarla, bahara üç farklı alanda başarıyla girdi.

Transparency International Turkey (Uluslararası Şeffaflık Derneği) tarafından yapılan şeffaflık performansı araştırmasında Türkiye’nin en “saydam” şirketleri arasında yerini aldı. Bu bağımsız araştırmaya göre, Kipa yolsuzlukla mücadele, kurumsal şeffaflık ve raporlama gibi üç temel kriterde, sergilediği başarılı performansla Türkiye’nin en “saydam” 10 şirketi arasında yer aldı.

Her yıl 15 Mart Dünya Tüketici Günü’nde kapsamında düzenlenen Avrasya Kalite Ödül Töreni'nde, “Market” kategorisinde “Yılın Markası” seçilen Kipa, “Avrasya Kalite Ödülü”ne layık görüldü. Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği (ATUKDER) tarafından gerçekleştirilen Avrasya Kalite Ödülleri'nde, tüketicilerin en çok güvendiği markalara ödül veriliyor.

 

15 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla düzenlenen Balıkesir Ekonomi Ödülleri 2015’te ise Kipa kentin en yüksek SGK primi ödeyen 10 şirketi arasına girdiği için ödüle layık görüldü. Kipa Bölge Direktörü Erdem Sipahi, ödülünü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden aldı.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.