flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Ege'de Yaz Renkli Olacak

 

Ege’de yaz renkli olacak

Perakende zinciri Kipa’da bu yılın bahçe trendi, beyazın yanı sıra canlı renkleri de bol bol kullanmak.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, bu yıl sıcak havaları ‘rengarenk bahçeler’ temasıyla kutlayacak. Diğer yıllardan farklı olarak Kipa, bahçe gamına eklediği rengarenk mobilyaları, bahçe masalarını daha da eğlenceli kılacak rengarenk tabak ve bardaklar ve beyaz duvarları süsleyecek askılı çiçeklerle müşterilerine sunacak.

Kipa’daki yaz trendleri hakkında bilgi veren Kurumsal İletişim Direktörü Nazlan Ertan, bu yıl ‘rengarenk’ temasının öne çıktığının altını çizdi. Ertan, “Ege’de, özellikle yazlık evlerde, nötr renkler tercih ediliyor; bahçedeki çiçeklerden, evlerin duvarına; bahçe mobilyasının rengine değin, beyaz gözde renk. Ancak bu yıl, bahçe sandalyelerinde, masa örtülerinde ve yastıklarda, fıstık yeşili yada kırmızı gibi canlı renkleri öne çıkardık. Aynı şekilde, bahçe masalarında kullanmak üzere, takım fikrinden uzaklaşarak, tezat renklerde tabak ve bardakları müşterilerimize sunuyoruz. Beyaz duvarları, rengarenk askılı çiçeklerle; bahçeleri ve balkonları beyaz veya toprak rengi değili rengarenk saksılarla süslemelerini öneriyoruz,” dedi.

Sadece yazlıklarda değil, şehirde de müşterilerine “bahçe” havası yaratmak isteyen Kipa, Çağatay Çiçekçilik’le birlikte mağazalarında geniş çiçek seçenekleri sunuyor.  Ilk etapta Çiğli ve Ayvalık mağazalarında çiçek satış alanını dış mekana taşıyarak büyüten Kipa’da,  meyve fidanından ağaca, mevsim çiçeklerinden bahçe peyzaj ürünlerine geniş bir yelpaze var. Kipa müşterileri, önümüzdeki günlerde Balçova ve Bornova Forum mağazalarından da istedikleri bitkilerin siparişlerini vererek bahçelerini ve evlerini renklendirebilme şansına sahip olacak.  500 TL ve üzeri sipariş veren İzmirliler, siparişlerini ücretsiz bir şekilde evlerinde teslim alma imkanını da yakalarken, her mevsim ürün yelpazesi yenilenecek olan çiçek satış alanları, kışın da hizmet vermeyi sürdürecek.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.