Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Ege’de yaklaşık 50 bin hasta Kipa Kan Bağış Otobüsü ile kana kavuştu

Kipa’nın Türk Kızılayı Ege Bölge Müdürlüğü’ne bağışladığı Kan Bağış Otobüsü bir yılda Ege’de altı il gezdi, 330 kampanya düzenledi. Ege’de toplanan 16 bin 578 üniteyle bölgede 49 bin 734 kişinin kan ihtiyacı karşılandı.

Kipa (Kitle Pazarlama A.Ş.), işbirliği içinde olduğu Türk Kızılayı’na, çalışanlarının desteğiyle hediye ettiği kan bağış otobüsü ile 20 Ocak 2014 tarihinden beri yollarda kan bağışı topluyor. Ülkenin en modern kan bağışı otobüsü, Ege Bölge Kan Merkezi sorumluluk sahasında bulunan 6 ilde, 108 farklı noktada faaliyet gösterdi, 330 kan bağışı kampanyası düzenledi.

Böylece bir yılda Ege Bölgesi genelinde ise ortalama 50 bin kişi, otobüsün topladığı kanlarla yeniden hayat buldu. Kipa Kan Bağışı Otobüsü, Ege Bölgesi’nde 16 bin 578 ünite bağış toplayarak, yılda 400 bin ünite kana ihtiyacı olan bölgeden, 49 bin 734 kişinin kan ihtiyacını karşıladı. Kipa’nın Ege bölgesinde topladığı kan, Ege’nin en büyük kenti İzmir’in toplam kan ihtiyacının 10’da biri.

Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök konuyla ilgili şöyle konuştu: “Ege Bölgesi ve İzmir’in kan ihtiyacını karşılayabilmek için, toplumda farkındalık yaratarak gönüllü ve bilinçli bağışçıları ulaşmamız gerek. Kipa’nın Kızılay’a kazandırdığı, Türkiye’nin en modern kan bağış otobüsü, faaliyete geçtiği Ocak ayından bu yana Ege’deki farklı şehirleri gezdi ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere ulaştı. Bu gönüllüler arasında Kipa çalışanları da büyük yer tutuyor.”