flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Edirne Kipa AVM, İlker Başbuğ'u Ağırlayacak

 

Edirne Kipa AVM, İlker Başbuğ’u ağırlayacak

Edirne Kipa AVM, 5 Nisan’da düzenlenecek imza günü etkinliğinde 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’u ağırlayacak.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, yurt genelindeki AVM’lerinde müşterilerine kültürel etkinlikler sunmaya devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Edirne Kipa AVM’de sevenleriyle buluşuyor. Başbuğ’un kitaplarını imzalayacağı ve Edirne halkı ile görüşlerini paylaşacağı imza günü etkinliği, 5 Nisan Pazar günü saat 14.00’te AVM içerisindeki yemek katında gerçekleşecek.

TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, TSK Üstün Hizmet Madalyası ve TSK Şeref Madalyası sahibi Orgeneral Başbuğ, emekli olmasının ardından çok sayıda eser kaleme aldı. Başbuğ’un Ocak 2015’te yayımlanan son kitabı, “Nasıl bir Türkiye” adını taşıyor. 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.