flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Bu yaz enerji dostu klimalarla serinledik, tabletlerle eğlendik

Bu yaz enerji dostu klimalarla serinledik, tabletlerle eğlendik

Zengin ürün çeşitliliği ve avantajlı kampanyalarla müşterilerinin yüzünü güldüren Kipa’da, bu yaz müşterilerin en çok tercih ettiği teknolojik ürünler, enerji dostu klimalar ile tabletler oldu.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, sunduğu zengin teknolojik ürün çeşitliliğiyle yaz aylarında müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verdi. Yurt genelindeki Kipa mağazalarında yazın favori ürünleri ise yeni nesil enerji dostu inverter klimalar ile çocuklardan yetişkinlere her yaş grubunun gözdelerinden tablet çeşitleri oldu.

Sıcak ve bunaltıcı yaz aylarında serinlemek isteyen Kipa müşterileri, tüketimi azaltarak aile bütçesine katkı sağlayan ve çevreyi koruyan enerji dostu klimalara yöneldi. Klimaların satış oranı, geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ikiye katlandı.

Kipa mağazalarında sunulan ve her bütçeye hitap eden tablet seçenekleri de yazın en popüler ürünleri arasında yer aldı. Müşterilerin beğenisini kazanan kampanya ve modeller aracılığıyla Kipa, yaz boyunca tablet satış rakamlarında perakende zincirleri arasında liderliğe yükseldi. Öğrencilerin derslerine katkı sağlayan tabletler, okulların açılmasına kısa bir süre kala en çok satan teknolojik ürünler arasındaki yerini koruyor.

Benzer şekilde teknolojiyi yakından takip eden Kipa mağazalarda sunulan son model cep telefonlarının satışları da yaz boyunca arttı ve bu alanda geçtiğimiz yıla göre iki buçuk kat büyüme kaydedildi. Kipa mağazalarında sunulan akıllı televizyon seçenekleri ise futbol sezonunun başlamasıyla birlikte özellikle babaların başlıca tercihleri arasında yer alıyor.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.