flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Bu Yıl 14 Şubat'ta Aşkımızı Cep Telefonu ve Tabletlerle Gösterdik

 

Bu yıl 14 Şubat’ta aşkımızı cep telefonları ve tabletlerle gösterdik 

Kipa Gıda Dışı Ürünler Ticari Direktörü Cem Demiröz, 14 Şubat günü ve öncesinde telefon satışlarında yüzde 315, tablet satışlarında ise yüzde 138 artış yaşandığını açıkladı.

Türk halkının teknoloji aşkı, 2015 yılı Sevgililer Günü’ne damgasını vurdu. Perakende zinciri Kipa, bu yıl 14 Şubat haftasında 4100 tablet, 2397 cep telefonu satarak, üç rakamlı artış oranlarını yakaladı.

 

Kipa Gıda Dışı Ürünler Ticari Direktörü Cem Demiröz, Türk tüketicisinin elektronikteki tercihlerini şu satır başlarıyla  özetledi:

TELEFON VE TABLET SATIŞLARI PATLAMA YAPTI

“Elektronik ürün satışlarının, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gösterdiği artış son derece dikkat çekici: Bu yıl 14 Şubat günü ve öncesindeki bir haftalık dönemde Kipa mağazalarında 2397 adet cep telefonu satıldı. Bu rakam, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 315’lik büyümeye işaret ediyor. Tablet satışlarında da yüzde 138’lik bir artış yaşandı ve satılan ürünlerin satısı 4100’e ulaştı. 

2014’TE DAHA ÇOK TABLET ALDIK

“2014 yılı içinde de farklı elektronik ürün kategorilerinde yüksek büyüme oranları elde ettik. Pazar araştırma şirketi GFK'nın verilerine göre 2014 yılı Ocak - Kasım döneminde elektronik ürünler pazarı yüzde 16 büyürken Kipa yüzde 28 büyüme kaydetti. Bu büyümede en büyük katkı tablet bilgisayarlardan geldi. 11 aylık zaman diliminde 100 bin adedin üzerinde tablet bilgisayar sattık. LED televizyonlarda da adette yüzde 150'nin üzerinde büyüme sağladık. Müşterilerimiz daha az enerji tüketen beyaz eşyalar için Kipa'yı tercih ettiler. “ 

MÜŞTERİ SATIŞTAN  SONRA DA HİZMET BEKLİYOR

“Mağazalaramıza ciddi yatırımlar yaparak tüketicilerin ürünleri aktif olarak deneyimleyebilecekleri teşhirler sağladık. Ürün gamımızı tüketici beklentileri doğrultusunda güncelledik. Ayrıca mağazalarda müşterilerin satış sonrası problemleri ile ilgilenecek ekipler kurduk.”

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.