flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Baharda sofralar Kipa’yla renkleniyor

Baharda sofralar Kipa’yla renkleniyor

 

İlkbahar dönemini tüm mağaza ve reyonlarında yaşatan Kipa, beğeni toplayan ürünleriyle baharı karşılıyor. Müşterileri için en son trendleri reyonlarına yansıtan Kipa, zücaciye reyonlarında Türkiye’de ilk defa görücüye çıkacak olan tabak, bardak ve tamamlayıcı ürünleri satışa sunuyor.

 

2016 baharında konsept ürünleriyle renklere ve ilklere kapılarını aralayan Kipa, Lav firmasının Almanya Ambiente Şubat-2016 fuarında ilk kez görücüye çıkan “Naif Pop” serisini Türkiye’de de ilk kez müşterileriyle buluşturuyor. Paşabahçe markasının da dünya müşterileriyle buluşturduğu Macaron serisi ile yaz renklerini çağrıştıran Yasemin serisini de meraklılarının beğenisine sunuyor.

“Mutfakları Renklendiriyoruz” mottosuyla yola çıkan Keramika da 2016 yılının renk trendlerini tabaklar ve tamamlayıcı ürünleriyle birleştiriyor. Mor, pembe, mavi, türkuaz ve nil yeşili ile keyifli sofralara eşlik edecek ürünler rekabetçi fiyatlarla satılıyor.

Geçtiğimiz yıl ilkbahar-yaz döneminde 1,2 milyon adet bardak, 1,5 milyon adet tabak, 70 bin adet çay seti ve 36 bin adet yemek seti satışıyla rekora imza atan Kipa, bu yıl 2016 trendine uygun olarak bardaklar ve çay setlerinde baharın ve trendin uygun renklerine göre dekorlar, tabaklarda baharın pastel tonlarına hakim ürünlerle, ailelerin daha renkli sofralar kurmasını amaçlıyor.

Konsept ürünlere Çiğli, Balçova, Bornova Forum, İstanbul Kurtköy ve Çanakkale mağazalarından ulaşılabiliyor.

 

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 168 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.