flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Anneler Sadece Hediye Değil, "Ortak Zaman" İstiyor

Anneler sadece hediye değil, “ortak zaman” istiyor


Kipa, Anneler Günü’nde uygun hediye seçenekleri, indirim ve kampanyalara ek olarak, anneler ile çocukların birlikte katılabilecekleri atölye çalışmaları ve sergiler sunuyor. Annesine harçlığından hediye almak isteyen minikler ise Kipa’nın 10 TL’nin altındaki hediye seçeneklerini tercih ediyor.

Kipa mağazaları, Anneler Günü için kadınlara özel kişisel bakım ve züccaciye ürünlerinde, çok sayıda ünlü markanın ürünlerini yüzde 50’ye varan indirimlerle satışa sunuyor. Ayrıca, Kipa’nın müşterilerine özel eğitimler ve konferanslar sunduğu Aile Kulüpleri’nde, Anneler Günü’ne özgü “Butik Kurabiye ve Muffin Atölyeleri” ile anneler ve çocuklar birlikte keyifli vakit geçirebilecek.

Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, bu yıl Anneler Günü hazırlıklarında, farklılaşan zevklere ve tercihlere uygun seçenekler hazırladıklarının altını çizdi. Ertan, “Anneler Günü hediye tercihleri, bir buket çiçekten cep telefonuna çok geniş bir yelpaze ve bütçeyi kapsıyor. Ayrıca artık Anneler Günü’nü sadece sadece anneye hediye alarak değil, o günü annemizle geçirerek kutluyoruz. Annelerin istediği de, sadece hediye değil, o gün çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek. Bu nedenle, Kipa olarak, uygun fiyalı hediyeler kadar, mağaza, AVM ve Aile Kulüplerimizdeki anne-çocuk etkinliklere de önem verdik,” dedi.

YÜZDE 50’YE VARAN İNDİRİMLER

Kipa, özellikle büyük şehirlerde annelere verilen hediyelerin güzellik ve bakım ürünleri gibi “kişisel” hediyeler olduğunu göz önüne alarak, pek çok markada yüzde 50’ye varan indirimler uyguluyor. Annelerin hayatını kolaylaştıran küçük eşyalar da en sevilen hediyeler arasındaki yerini koruyor. Kipa, züccaciye, seçili küçük aletler ve beyaz eşyalarda da yüzde 25-30 arası indirimler yapıyor. Teknolojiye düşkün anneler içinse, özellikle bayanların tercih ettiği elektronik modellerde indirimler var.

Annesine kendi harçlığından biriktirip çiçek almak isteyen minikler ise, Kipa’da 10 TL’nin altında çiçeklerin yanı sıra, hem anne, hem de büyük anneleri için “iki tane fiyatına üç tane” çikolata pakedi alabilecek. Kipa ayrıca, Anneler Günü’ne uygun kalp şeklinde pastalar da sunuyor.

Kipa AVM’ler ise, Anneler Günü’nü tüm ay sürecek kampanyalarla destekliyor. 31 Mayıs’a kadar, 21 AVM’de 100 TL ve katları harcamaya, içinde 10 TL para yüklü olan kartlar veriliyor. Böylece Anneler Günü’nde aldığınız bir hediyenin kartı, başka hediyeler almanıza da imkan sağlıyor.

BİRLİKTE EĞLENELİM

Yürüttükleri çalışmalarla kadın müşterileri ve çocukları için eğitim, sağlık ve sosyal paylaşımlar ile ilgili fayda sağlayan Kipa Aile Kulüpleri de Anneler Günü’nü unutmuyor. İzmir’den Konya’ya 12 Aile Kulübü’nde Pazar günü “Anne Çocuk Butik Kurabiye ve Muffin Atölyesi” yapılıyor. Çalışma arkadaşlarını da unutmayan Kipa, müşterilerinin yanı sıra Kipa çalışanları için de her Aile Kulübü’nde özel atölyeler organize ediyor.

Ayrıca Çiğli AVM’de Ece Türker’in Anne Çocuk Fotoğrafları sergisini gezmek; Yalova Kipa Aile Kulübü’nde ise Zen Müziği Konseri’ne katılmak da mümkün.                                                                         

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.