flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

23 Nisan’da Haydi Kipa’ya!

En eğlenceli 23 Nisan kutlamalarının adresi yine Kipa olacak

23 Nisan’da Haydi Kipa’ya!

Kipa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hem AVM’lerinde hem de mağazalarında düzenleyeceği birbirinden renkli ve eğlenceli birçok etkinlikle çocuklara unutulmaz bir gün yaşatacak.

 

Perakende sektörünün öncü markası Kipa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı eğlenceli etkinliklerle karşılamaya hazırlanıyor. Bu özel günde başta Kipa’nın her sene düzenlediği geleneksel resim yarışması olmak üzere, Kipa AVM’lerde Aile Kulüpleri’nin düzenlediği eğlenceli etkinliklerle çocuklar tam bir bayram havası yaşayacak. Ayrıca yine Kipa  marketlerde indirimli ürünlerden ikramlara kadar pek çok sürpriz de minikleri bekliyor.

 

Tüm Kipa’larda 23 Nisan partisi

23 Nisan günü Kipa’nın Türkiye çapındaki tüm hipermarketlerinde saat 14:00-17:00 arasında animatörler eşliğinde 23 Nisan partisi düzenlenecek. Partide pasta kesilecek ve çocuklara meyve suyu ikram edilecek. Ayrıca yüz boyama ve palyaço gibi etkinliklerle de çocuklar doyasıya eğlenecek. Türkiye çapındaki diğer Kipa süpermarket ve ekspreslerde ise müşterilere Türk bayrakları dağıtılacak.

 

 

Çocuklar bayramlarını doyasıya yaşarken onlara özel olarak hazırlanan indirimlerle de yüzleri gülecek. Oyuncak reyonunda yüzde 50’yi, tekstil ürünlerinde ise yüzde 25’i bulacak olan indirimler, 23 Nisan günü geçerli olacak. Ayrıca Kipa mağazalarında şekerleme ve çikolata stantlarında  birçok markanın dahil olacağı tadım aktiviteleri gerçekleştirilecek.

 

Kipa Aile Kulüpleri ile bayram coşkusu

Kipa Aile Kulüpleri de bayram coşkusunu küçük konuklarıyla paylaşacak. Farklı bölgelerdeki Aile Kulüpleri bünyesinde dans gösterisinden gitar konserine, yüz boyamadan geleneksel çocuk oyunlarına kadar pek çok farklı etkinlik düzenlenecek. Yalova’da bale, keman ve gitar kursiyerlerinin gösterileri; Edirne ve İzmir Çiğli’de “Minik Eller Kurabiye” yapım atölyesi; Edremit’te illüzyonist gösterileri, Bornova’da “Masallar Gösterisi ve Balon Yapımı” atölye çalışması; Balıkesir ve Kuşadası’nda yüz boyama, dans ve maskot etkinliklerine tüm çocuklar davetli.

 

 

Kipa AVM Geleneksel Resim Yarışması

Kipa AVM Geleneksel Resim Yarışması’nın bu yılki teması “Benim Şehrim”. 5-8; 9-12 yaş kategorilerinde yapılacak resim yarışmasında çocuklar kalemleri ve boyalarıyla yaşadıkları şehri anlatacak. 23-24 Nisan günlerinde Kipa’nın 20 ayrı AVM’sinde yapılacak Resim Yarışması’nda şu ana kadar gelen başvurular, geçen senenin katılımcı sayısına ulaştı. Yarışmaya katılacak çocuk sayısının ise 10 bini bulması bekleniyor.

 

Kipa’nın artık ’23 Nisan klasiği’ haline gelen resim yarışması sırasında çocuklar yarışma sırasını beklerken de sıkılmayacak. Yarışma sürerken AVM içinde minikler ve aileleri için “bayram tadında” özel animasyonlar hazırlandı. İzmir’deki Kipa Çiğli ve Balçova AVM’lerde küçükler, yüz boyama, geçici dövme gibi etkinliklerle eğlenecek. Dünya çocukları konseptli özel fotobloklarda fotoğraf çektirecek ve çocukların mutluluğu fotoğraf panolarında sergilenecek.

 

 

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.