flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

1 Milyon Pide, 402 Ton Tatlı Yedik

1 MİLYON PİDE, 402 TON TATLI YEDİK!

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, kaliteli ürünleri, özel fırsatları ve sunduğu keyifli alışveriş deneyimiyle Ramazan’da müşteri sayısını artırdı, satışlarını katladı.

Perakende zinciri Kipa, Ramazan ayını ve Bayram günlerini kapsayan 35 günlük dönemde, sunduğu kaliteli ürünlerle müşterilerin favorisi oldu.  Bu süreçte Kipa’yı toplam 8 milyon müşteri ziyaret ederken, müşterilerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.2, satışlar ise yüzde 9 oranında artış gösterdi.

Keyifli alışverişin adresi Kipa’dan Ramazan’a dair en dikkat çekici rakamlar ise şöyle:

Ramazan alışverişinin keyfi Kipa’da yaşandı

  • Kipa’nın müşteriler tarafından en beğenilen kategorilerinden olan Unlu Mamuller, Ramazan döneminde yüzde 10 büyüdü ve 10 milyonun üzerinde ciroya ulaştı.
  • Yurdun dört bir yanındaki Kipa mağazalarında bu yıl Ramazan boyunca tam 402 ton tatlı satıldı. Tatlılarda liderliği ise 121 tonu cevizli olmak üzere, toplam 159 tonluk satış rakamıyla baklava aldı. Baklavayı 102 tonla hamur tatlısı, 44 tonla tulumba tatlısı 41 tonla güllaç ve diğer tatlılar takip etti.
  • Şekerlemeler de Ramazan ayının favori ürünlerinden oldu. Kipa mağazalarında 121 ton dökme şeker, 76 ton dökme çikolata satıldı.
  • Ramazan boyunca 1 milyonun üzerinde pide satılırken, pide satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artış gösterdi.
  • Ramazan ayında Kipa’nın börek satışları da geçen yıla göre yüzde 20’nin üzerinde artış gösterdi.
  • Kipa ve müşterileri Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. Kipa’da Ramazan için özel olarak hazırlanan erzak kolileri 83 bin adet satarken, bu yıl dokuzuncu kez Kipa mağazalarında açılan Kızılay standları aracılığıyla da binlerce erzak kolisi Kızılay’a bağışlandı.
  • Diğer yandan Kipa’nın oyuncaklarda Ramazan’a özel yaptığı yüzde 50’lik indirim de hem anne babaları hem de minikleri sevindirdi. Çocuklar en çok istediği Bayram hediyelerine Kipa sayesinde indirimli fiyatlardan kavuştu.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 172 mağazası, 19 noktada 32 AVM’si ve 7 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.