flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Çocuklar da bayram yapsın

Kipa ile Koruncuk Vakfı anlamlı bir kampanyada buluşuyor

Çocuklar da bayram yapsın

Kurban Bayramı’nda hayır yapmak isteyenler kurbanlıklarını almak için Kipa’yı seçerek Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışta bulunabilir. Müşteriler satın aldıkları kurban paketlerini Kipa aracılığı ile ücretsiz olarak Koruncuk Vakfı’ndaki çocuklara ulaştırabilir.

 

Kaliteli alışverişin adresi Kipa, sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek oluyor. Kurban Bayramı’nda çocukları sevindirmek için Kipa ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı) anlamlı bir işbirliğine imza attı.  “Siz bağışlayın, biz götürelim” kampanyası ile Kipa’dan paketli kurban satın alan müşteriler, talep ederlerse bu kurbanları Koruncuk Vakfı’na bağışlayabiliyor. Kurbanlıkların İslami usullere göre kesimini sağlayan Kipa, Bayramın ikinci günü kolilenmiş kurbanlıkları Koruncuk Vakfı’na ücretsiz teslim edecek. Böylece Kipa müşterileri tek bir alışveriş ile Koruncuk Vakfı’nda kalan yardıma muhtaç çocuklara yardım etme fırsatı yakalıyor.


‘Teşekkürler Kipa’

Anlamlı işbirliğinden dolayı Kipa’ya teşekkür eden Koruncuk Vakfı Genel Müdürü Ayşe Güveniş: “Perakende sektörünün en saygın kuruluşlarından Kipa’nın böyle bir projede vakfımızı seçmesi bizim için büyük bir onur. Koruncuk Vakfı, çocuğun korunma ve sevgi ile büyüme ihtiyacındaki bir varlık olduğu olgusu konusunda farkındalık ve çözüm üretmeyi amaç edinmiş bir vakıf. Bu mücadelede proje ortağımız Kipa’ya şükranlarımızı sunuyoruz. Bu  kampanyayla her gün en az 150 çocuk sağlıklı beslenme şansı yakalayacak…” dedi.

 

‘Çok mutluyuz’

Kurban Bayramı’nın paylaşmanın simgesi olduğunu hatırlatan Kipa Kurumsal İlişkiler Müdürü Nil Timur şöyle konuştu: “Bizim için Kurban Bayramı çok farklı anlamlar taşıyor. Kipa olarak bu anlamlı günlerde Koruncuk Vakfı’yla elele verdik. Amacımız korunma ihtiyacındaki çocuklarımızın yanında olduğumuzu hatırlatmak. Bu doğrultuda bir adım attığımız için çok mutluyuz.”

 

Her keseye uygun paketler

Kurban Bayramı’nda kaliteli, sağlıklı, hesaplı kurban kampanyaları sunan Kipa’da üç ayrı kurban paketi bulunuyor. 12-14 kilogram ağırlığındaki küçükbaş paketinin fiyatı 765 TL, 16-18 KG’lık paket ise 865 TL olarak belirlendi. Büyükbaş kurbanlık paketi de en az 18 kg olmak üzere 985 TL’den satışa çıktı. İslami usullere uygun bir şekilde noter ve imam eşliğinde kesilen kurbanlar gıda güvenliği standartlarına uygun olarak Namet Çayıroba tesislerinde soğutulup, paketlenecek ve soğuk zincirde muhafaza edilerek müşterilere ulaştırılacak. Kipa’da Kurban alışverişlerinde faizsiz 9 taksit imkanı sağlanırken, World Card kullanıcılarına da 50 TL WorldPuan hediye ediliyor.