flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Çiğli Kipa, Baştan Sona Kontrolden Geçiyor

Çiğli Kipa, baştan sona kontrolden geçiyor

Kipa, 27 Haziran tarihinde İzmir ve çevresinde yaşanan aşırı yağış nedeniyle, Çiğli Kipa Hipermarket’in depo bölümünün çatısının kısmi olarak zarar görmesinin ardından, Alışveriş Merkezi, mağaza ve Genel Merkez’de kapsamlı bir teknik inceleme başlattı.

Kipa yetkilileri, bu kararlarını müşteri ve çalışan güvenliğini işlerinin özüne koyma prensibi doğrultusunda aldıklarını belirtti. Kipa’dan yapılan açıklamada, “Resmi makamlarca sunulan ilk raporlar, olayın yoğun yağış nedeniyle meydana geldiğini teyit ederek,  binanın diğer bölümlerinin bu durumdan etkilenmediği söylüyor. Ancak, sorumlu bir perakendeci ve iyi bir komşu olarak, başlattığımız bu kapsamlı çalışma ile değerli müşterilerimizin güvenliğini işimizin özüne koyuyoruz. En az bir ya da iki hafta sürecek inceleme ve teknik çalışma süresince, Çiğli AVM’miz ve mağazamız kapalı olacak. Bu süreçte müşterilerimize diğer mağazalarımız ve Kipa Kapımda on-line alışveriş sitemizle hizmet etmeye devam edeceğiz,” ifadelerine yer verildi.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 172 mağazası, 19 noktada 32 AVM’si ve 7 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.